Вівторок, 27.10.2020, 23:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Спілка підприємців, орендарів та власників

ДПІ інформує

Головна » 2015 » Червень » 23 » Лист від ДПІ 9 июня 2015
14:36
Лист від ДПІ 9 июня 2015

Нюанси адміністрування майнових податківі

 

    У рамках проведення податкової реформи з початку 2015 року набули чинності поправки до Податкового кодексу України. Зміни податкового законодавства коментує начальник відділу адміністрування майнових податків Державної податкової інспекції у м. Сумах Наталія Салига:

 

Транспортний податок

 

    Платниками транспортного податку являються фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

   Як компенсацію зростання податків уряд скасував збір за першу реєстрацію автомобіля.

   Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

    Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

     Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

    Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

    Органи внутрішніх справ до 1 квітня 2015 року повинні надати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

    Згідно отриманої інформації, в Сумах у 2015 році буде нарахований транспортний податок 88 громадянам,  які мають у власності престижний автомобіль. Очікувана сума бюджетних надходжень складає 2 мільйони196 тисяч гривень.

 

                                                         Оподаткування нерухомості

 

  Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

  Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

  Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

  База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.

   Пільги з податку, що сплачується з об'єктів житлової нерухомості, для фізичних осіб не надаються на:

  • об'єкт/об'єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об'єкта/об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування;
  • об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

   Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

    Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

    Податок на нерухомість сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

На підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  документів платників податків, зокрема документів на право власності з початку року проведені звірки з 1784 громадянами, яким необхідно нараховувати податок на нерухомість. За результатами звірки очікується  сплата суми податку на нерухоме майно від 503 фізичних осіб, а саме:

  • 194 фізичних особи, у яких перевищує загальна площа об’єктів житлової нерухомості  (для квартир 120  кв.м., житлових будинків 250 кв. м).;
  • 114 громадян використовують нерухомість з метою одержання доходу (здаються в оренду);
  • 195 громадян, які перебувають на обліку в ДПІ у м. Сумах як суб’єкти підприємницької діяльності і використовують свою нерухомість в підприємницькій діяльності.  

Очікувана сума надходжень до місцевого бюджету складає 410,1 тис. грн. На кінець травня поточного року фізичними особами вже сплачено 21,6 тис. грн. податку.

Переглядів: 310 | Додав: ZDA | Теги: поправки до Податкового кодексу Укр | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]