В ході перемовин щодо створення нової парламентської коаліції досягнута домовленість про внесення ключових змін в податкове законодавство вже під час першої та другої сесій Верховної Ради VIII скликання. Зокрема, планується відмінити система ПДВ-рахунків, зменшити фіскальне навантаження на доходи фізичних осіб, ліквідувати корупційну складову в адмініструванні податків та прийняти ряд інших змін, які дозволять провести реформу податкової системи. Про це повідомила народний депутат, учасник коаліційних перемовин від «Блоку Петра Порошенка» Оксана Продан.

«Відповідні законопроекти – про зниження ставки ЄСВ, про відміну ПДВ-рахунків та ін. – вже підготовлені. Наше завдання – максимально швидко їх провести через парламент, оскільки без кардинальних змін в системі оподаткування очікувати на подолання економічної кризи не варто», – відзначила нардеп.

За словами Оксани Продан, сьогодні не стоїть завдання створити пільгові умови для бізнесу.

«Мова йде про те, що в Україні повинна запрацювати нова податкова система яка, по-перше, не буде заважати бізнесу, а, по-друге, усуне всі корупційні бар’єри на його шляху і дозволить зосередитися на головному – на створенні нових товарів та послуг. Відповідно, вся фіскальна система з репресивної має перетворитися на сервісну, податківці повинні стати партнерами підприємців і саме на цю мету зобов’язані працювати новий парламент, парламентська коаліція та Уряд», – пояснила політик.

На думку Оксани Продан, принципово важливо зафіксувати в коаліційній угоді терміни реалізації ключових податкових ініціатив.

«В проект Угоди, оприлюдненому на минулому тижні, вже внесені конкретні терміни. Зокрема, стоїть завдання ключові ініціативи реалізувати наприкінці 2014 року – в першій половині 2015 року. Ці часові рамки змусять не відкладати прийняття необхідних рішень. Для економіки та бізнесу – це дуже важливий сигнал, оскільки вже зараз пишуться плани на 2015 рік, а також розглядаються рішення про відкриття нових проектів чи закриття діючих. Якщо ми переконаємо потенційних інвесторів в невідворотності змін, в нас є шанс залучити кошти в українську економіку», – повідомила нардеп.

Рада нового созыва рассмотрит отмену НДС-счетов и налоговый компромисс до конца текущего года