Середа, 21.04.2021, 08:08
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Новини законодавства [221]
Нові закони, постанови та інше
Новини [603]
Наші акції [149]
Пошук
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Спілка підприємців, орендарів та власників

Головна » 2014 » Грудень » 24 » Лист народному депутату України Сугоняко Олександру Леонідовичу
23:37
Лист народному депутату України Сугоняко Олександру Леонідовичу

СПІЛКА  ПІДПРИЄМЦІВ,  ОРЕНДАРІВ  ТА  ВЛАСНИКІВ
                  СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
м.Суми, вул. Римського-Корсакова буд.8кв.6

Тел.-факс.0542-655-656   е-mail:spilkasumy@online.ua

23 грудня 2014р.                                    Народному депутату України

Сугоняко Олександру Леонідовичу

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

 

ШАНОВНИЙ Олександр Леонідович,

 

Ми, підприємці м. Суми та Сумської області, дуже занепокоєні ситуацією, яка склалася у даний час з приводу непрозорості  прийняття змін в Податковий Кодекс України, які Ви будете розглядати та приймати рішення в період з 23 грудня по 26 грудня.

В більшості задекларовані  норми  можуть для бізнесу стати доленосними, а саме:

 

1. Не відміняється вступ в дію Законів №1621 та 1690, якими запроваджується електронне адміністрування ПДВ. В умовах падіння економіки України впровадження даного механізму призведе до поглиблення кризових явищ, зменшення оборотних коштів, порушення бізнес – процесів, банкрутства багатьох підприємств, тінізації економіки, збільшення безробіття, зменшення платоспроможності та експортного потенціалу держави. Чи варто ризикувати економікою держави, якщо запроваджені ПДВ рахунки не в змозі припинити таке ганебне явище, як «податкові ями», не долають усіх схем ухилення від сплати ПДВ. Враховуючи, що система розрахунків не апробована, чи варто запускати «ручне управління» таким складним податком як ПДВ. Громадська рада при ДФС України направила до КМУ Звернення в якому описали дуже детально наслідки вступу в дію вищезазначених Законів. Оксана Продан зареєструвала проект Закону про перенесення вступу в дію вищезазначених Законів, підтримайте його.

 

2. До Нового року залишається декілька днів, а бізнес до цього часу не ознайомлений з новими умовами дії спрощеної системи оподаткування, застосовують яку більше 3-х мільйонів фізичних та юридичних осіб. Застосування «спрощенцями» контрольно–касових апаратів, ведення бухгалтерського обліку призведе до масового закриття бізнесу, розгортання ще в більшому об’ємі тіньової економіки,безробіття. Готова сьогодні влада забезпечити робочими місцями не малу кількість громадян України?

Податкові станом на 22 грудня перестали приймати документи та оплату на подовження та видачу ліцензій на підакцизні товари в зв’язку з тим, що з 1 січня 2015р. очікуються зміни в оплаті за ліцензії (оплата збільшується в 5 разів). Не враховується той факт, що основна кількість малих підприємств не в змозі оплачувати 40 000 грн. на рік з одного контрольно – касового апарату, що також може спровокувати закриття підприємницької діяльності. Як бути з залишками товарів з яких потрібно буде сплатити податки до бюджету, зі звільненням людей бо по Трудовому Кодексу працівники мають бути попереджені за 2 місяці про їх примусове звільнення, мають бути виплачені компенсації. Питання з яких коштів проводити виплати коли бізнес зупинить свою діяльність. Тільки ці два моменти потягнуть зрив підприємництва тому,що не можна змінювати «правила гри» бізнесу за 2 дні до Нового року. Такі кроки влади розглядаємо, як лобіювання інтересів супермаркетів. Звертаємо увагу, обслуговування людей в сільській місцевості здійснюється тільки малим бізнесом.

 

 

 

 

 

 3. На відкуп таким жорстким нормам йде декларування того, щобізнесще 2 роки не будутьперевіряти, щозвучить як лозунг. По ПодатковомуКодексубізнес, якийзастосовує РРО перевіряється не обмежено. Крім того податковимінспекторам надаютьсянеобмежені права контролю за доходами фізичнихосіб, обігомготівки та валютнимиопераціями, засосовуютьсякосвенніметодипротиякихвиступавПодатковий майдан в 2010р.

 

4. Враховуючи інфляцію в Україні більшість підприємців змушені будуть перейти на 3 групу спрощеної системи оподаткування, а це 4% від обороту, що є непосильною платою. Максимум,що може витримувати малий та середній бізнес при такому падінні економіки, розвалі банківської системи 1-2%. Слід враховувати, що бізнес кредитує сам себе, бо реалізація товарів проводиться з відстрочками платежу. Якщо всім одночасно перейти на оплату по факту та передплаті, кінцеві продавці в сільській місцевості закриються, бо в більшості товари відпускаються «під зарплату», «під пенсію».

Враховуєте реалії життя.

 

5. При переведенні бізнесу на обов’язковість ведення бухгалтерського обліку не враховується той фактор, що не підготовлено стільки фахівців - бухгалтерів, скільки буде заявлено ринком праці, більше того у податкової також немає необхідної чисельності фахівців, які будуть контролювати ведення бухгалтерського обліку на підприємствах, бо протягом більше 20 років податківці перевіряли податковий облік і не втручалися в введення бухгалтерського. Для підготовки спеціалістів потрібен час, якого законодавці ні бізнесу ні податківцям не дають.

 

6. Крім цього нас, як громадян України, турбує запровадження методу контролю за витратами та доходами фізичних осіб. Станом на 1 січня 2015р. всі громадяни України повинні будуть подавати декларaції про наявністьрухомого та нерухомого майна, готівковихкоштів. Одна в цьому серйозна проблема, щоби задекларувати готівкові кошти потрібно виконати основну умову - кошти мають  знаходились на рахунку в банку. Питання якому банку маємо довіряти останнє, що ще не забрано? Хто сьогодні дасть гарантії, що банк якому ти довіряєш кошти не «лопне»?

 

7. Дуже важливим моментом є те, що збільшуються акцизи майже вдвічі, в 4 рази збільшуються платежі по ЄСВ при продажу готівкової валюти, з’явився новий податок - податок на комерційну нерухомість, збільшуються платежі за оренду землі, податок на землю. З 2015р. ми будемозвітувати по своїмвитратам, якщовитрати не будутьпідтверджені доходом, різниця буде оподатковуватись за ставкою 30%. - це найвища ставка оподаткування доходу в світі. Вважаємо що потрібно включати в даному випадку прогресивну шкалу – слід розділяти населення, яке живе за скромні доходи і чиновники, депутати, прокурори та ін.. привілейовані верстви населення. В перчу чергу мають відповідати чиновники – казнокради.

Так різко підвищувати ставки окремих податків в період економічної кризи дуже ризиковано, більшість держав світу виповзають з кризи завдяки створенню сприятливих умов для ведення бізнесу. Вважаємо, слід прибрати всі перепони дозвільної системи (особливо по вводу об’єктів в експлуатацію, дозволів на реконструкцію і т.і.)

 

8. Звертаємо увагу, на депутатах Верховної ради лежить відповідальність за легалізацію тіньового ринку праці, щоб вийти з цієї кризи є єдиний крок – суттєво зменшити ставки ЄСВ,  з бізнесом узгоджена ставка 18.1 %.

 

Хочемо ще раз нагадати - саме малий та середній бізнес на сьогодні підтримує економіку в країні, забезпечує населення і в великих містах і в віддалених селах найнеобхіднішими товарами та послугами, ліками, забезпечує транспортні перевезення, надає робочі місця мільйонам громадян України, сплачує податки та надає допомогу нашим військовим в зоні АТО, яких на сьогодні держава не здатна навіть забезпечити необхідними речами., допомагає дітям - сиротам,  утримувати дитячі садки, школи.

Виходячи з вищезазначеного, просимо при натиску на кнопку в Верховній Раді тричі подумати, чи ті норми за які Ви голосуєте здатні підняти нашу економіку, задовольнити інтереси суспільства, покращити життя самих незабезпечених верств населення.

 

 

НЕ ГОЛОСУЙТЕ за варварські закони! ДОЛУЧІТЬ до нашої підтримки Ваших колег-депутатів з інших регіонів! ЗАХИСТІТЬ наші інтереси в Верховні раді!

 

 

Голова спілки підприємців,                                                                                                            орендарів та власників Сумської області                                                  Іченська С.А.

 

 

Голова Сумської міської громадської

Молодіжної організації « Молодь та підприємництво»                       Мосунов Б.О.

 

 

 

Голова Сумського обласного відділення

Спілки сприяння розвитку сільського

Зеленого туризму                                                                                       Зімін Д.А.

 

 

 

 

 

Голова громадської організації

« Інститут публічного права»                                                                 Кравцова Т.М.

 

 

 

 

Голова Сумського обласного відділення

Спілки малих та середніх, приватних та

Приватизованих підприємств та підприємців                                        Коган Б.Г.

 

 

Категорія: Наші акції | Переглядів: 790 | Додав: ZDA | Теги: Народному депутату України Сугоняко | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]