14 січня 2014 року Оксана Продан прийняла участь у презентації спільної Записки Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації «Проблеми та перспективи розвитку приватного сектору в Україні».

Оксана Продан подякувала Світовому банку за аналіз та політичні рекомендації щодо розвитку приватного сектору через покращення регуляторного середовища, захист конкуренції, забезпечення фінансування.

Вона погодилась з усіма рекомендаціями, наданими у Записці та зазначила, що багато з рекомендованих проектів рішень вже внесені до Верховної Ради України, в тому числі за її співавторством.

Разом з цим, вона звернула увагу, що в Записці недостатньо приділено увагу захисту інвестицій, без якого розвиток приватного сектору не можливий. Через відсутність інвестиційного захисту, який навіть знизився у 2014 році, бізнес не відчув покращення, зазначеного в Doing Business за 2013 рік.

Оксана Продан наголосила на 3 основних, з її точки зору, напрямках необхідних змін:

- судова реформа;

- обмеження корупції та впливу зацікавлених осіб на управлінські рішення;

- зміцнення громадянського суспільства.

Оксана Продан зазначила, що недостатньою бачить мету Записки: «Мета записки повинна бути ширшою – повідомлення про готовність у допомозі не тільки Уряду, але й Парламенту і громадянському сектору».

Свою позицію і її важливість Оксана Продан обґрунтувала цитатами із Записки, де:

у пункті 65 зафіксовано, що «Уряд схильний приймати нечіткі норми, які сприяють розвитку корупції, стимулюють зловживання владою та обмежують конкуренцію» з прикладами таких рішень;

у пункті 66 визначено, що недоліки регуляторного середовища тісно пов’язані з неналежною якістю управління та негативним ставленням суспільства до результатів роботи Уряду: Індекс Кауфмана свідчить, що якість управління та ефективність діяльності Уряду в Україні вдвічі нижче ніж в Польщі, Словенії, Вірменії. При цьому ефективність Уряду останні роки знизилась ще більше.

малюнок 29 показує, що частка підприємств, які використовують неофіційні способи (корупцію) в роботі з державними органами в 2010 році відносно 2008 року збільшилась на 12 – 60 % (подарунки – на 12%, неофіційні способи – на 31%, частка витрат компанії на корупцію – на 60%). Більше того, вставка 1 говорить про те, що Уряду важко впоратися з проблемою законодавства;

малюнок 31 визначає Стратегію боротьби з корупцією, де з 5 напрямків тільки один пов’язаний виключно з Урядом;

у пункті 77 йдеться про необхідність доручити громадськості моніторинг якості законодавства та забезпечення стримуючої системи.

«Я зазначила аргументи, наведені у Вашій Записці, чому співпраця Світового банку повинна бути не тільки з Урядом, але й з Парламентом, в тому числі з парламентською опозицією, і з громадянським суспільством» – зазначила Оксана Продан.