За словами народного депутата, члена фракції УДАР Віталія Кличка Оксани Продан, Кабінет Міністрів робить все, аби роботодавці в майбутньому негативно ставилися до мобілізації своїх працівників в лави української армії. Такий висновок можна зробити в зв’язку з тим, що вже більше, ніж три місяці з моменту прийняття відповідного Закону, Уряд не може затвердити постанову, яка забезпечить компенсацію виплат мобілізованим працівникам підприємств.

«Більше того, Державна фіскальна служба, користуючись відсутністю рішення Уряду, зобов’язала роботодавців сплачувати податки з виплат таким працівникам. Хоча це – пряме порушення Закону. В результаті, роботодавці отримали подвійний удар. Крім того, що вони виплачують зарплату сім’ям мобілізованих, вони ще й сплачують з цих сум податки. Це робиться без жодних пояснень, що демотивує людей і створює великі ризики на майбутнє. Таке ставлення виконавчої влади може привести до негативних наслідків. Частина роботодавців під різним приводом може почати перешкоджати мобілізації, адже всі ми розуміємо, в якому стані сьогодні знаходяться багато підприємств і що часто у них просто немає коштів для таких виплат», – повідомила Оксана Продан.

Ще в липні нардеп зверталася з запитом до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з пропозицією допомогти в розробці такої постанови.

«У відповіді, датованій 9 липня, повідомлялося, що проект документу підготовлено і допомоги не потрібно. З того часу пройшло більше, ніж два місяці, але жодного рішення прийнято так і не було. А ціна питання – десятки мільйонів гривень, які сьогодні витягуються з економіки», – відзначила Оксана Продан.

В зв’язку з цим народний депутат надіслала повторний запит прем’єр-міністру з проханням забезпечити виплату компенсацій, а також зобов’язати Державну фіскальну службу перестати нараховувати єдиний соціальний внесок та податок з доходів фізичних осіб на виплати мобілізованим працівникам.

«Якщо в Уряду є проблеми з коштами, потрібно зібрати роботодавців і пояснити своє рішення . І, принаймні, не стягувати з виплат, які повинні компенсуватись з бюджету, податки. Впевнена, що багато хто поставиться з розумінням. А діяти так, як це робить Кабмін, не можна. Подібні дії нагадують грабіж і провокацію», – підкреслила Оксана Продан.