За словами народного депутата України Оксани Продан, діюча система адміністрування касових апаратів є громіздкою і корупційною. Вона монополізована, створює корупційні можливості для фіскалів та перекладає на плечі підприємців всі ризики, пов’язані з її обслуговуванням та можливими збоями при передачі звітності. В таких умовах є неприйнятним розширення сфери використання касових апаратів на найдрібніший бізнес. 

«Спочатку потрібно створити прозору, побудовану на європейських принципах систему адміністрування касових апаратів, а вже потім зобов’язувати всіх спрощенців користуватися ними. Натомість, моя ініціатива по звільненню від корупції цієї сфери блокується, і при цьому переводять на касові апарати платників єдиного податку другої і третьої групи», – повідомила Оксана Продан.

28 листопада 2014 року нардеп, разом з колективом авторів з числа представників малого і середнього бізнесу зареєструвала законопроект №1088, яким пропонується мінімізувати всі корупційні ризики, пов’язані з обслуговуванням касових апаратів, але його не розглянув навіть профільний комітет.

«Оскільки і минуле скликання Верховна Рада не розглянула аналогічний мій проект по ліквідації корупції та монополії в адмініструванні РРО, сьогодні я зареєструвала проект №1718, в якому пропоную відмінити введення касових апаратів для платників єдиного податку другої і третьої груп. Переконана: до тих пір, поки ми не запровадимо нову систему, без монополії та корупції, вводити касові апарати для спрощенців в жодному разі не можна», – зазначила Оксана Продан.

Наслідки розширення дії касових апаратів будуть вкрай негативні для малого бізнесу, для української економіки, для споживачів, які за все це будуть платити.

«Це призведе до збільшення витрат підприємців, які змушені будуть заплатити за касові апарати, платити за обслуговування РРО, додатково оплачувати послуги бухгалтерів і платити штрафи без вини. В свою чергу, витрати підприємців будуть закладені у вартість товарів та послуг, що призведе до чергового підвищення цін для населення. Сподіваюся, що народні депутати це розуміють і підтримають один з проектів – демонополізацію обігу, обслуговування та контролю РРО (касових апаратів) або відміну введення касових апаратів для платників єдиного податку», – підсумувала Оксана Продан.