Середа, 26.06.2019, 22:20
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Новини законодавства [212]
Нові закони, постанови та інше
Новини [577]
Наші акції [144]
Пошук
Календар
«  Січень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наші партнери
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Спілка підприємців, орендарів та власників

Головна » 2017 » Січень » 23 » Звернення, інформацийний лист.
22:39
Звернення, інформацийний лист.

Шановні друзі, почався  2017 рік  і традиційно внесено багато змін щодо правил ведення бізнесу в Україні.   У цьому випуску ми хочемо проінформувати підприємців про те, які зміни потрібно враховувати  при веденні підприємницької діяльності в 2017 році

 

Шановні підприємці!  

«Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області» вітає Вас з початком 2017 року та бажає успіхів Вам та вашим родинам! 

                                                 

Основні зміни: це зміна розміру  мінімальної заробітної плати.                             

З 1 січня 2017  «мінімалка» становить 3200 гривен.  Підприємці 1 групи єдиного податку сплачують  єдиний податок  у % від прожиткового мінімуму (1600гр.). На Центральному ринку м.Суми  1 група  сплачує  9% єдиного податку, що  складає 144 гривни на весь 2017 рік. Пенсійний внесок (ЄСВ) підприємці  першої групи мають право сплачувати в розмірі 352 гривни. АЛЕ: в такому разі   стаж буде нараховуватись пропорційно сплаченим внескам.  Тобто за рік підприємець  отримає 6 місяців стажу для нарахування  пенсії.

 

Підприємці 2 групи сплачують  єдиний податок у % до мінімальної зарплати , (17 % = 544 гривни єдиного податку)  та ЄСВ  704 гривни на місяць.  (більш детальну інформацію та консультації Ви можете отримати в офісі Спілки на Центральному ринку).                                                                                    

 після великої роботи , проведеної керівництвом спілки з депутатами Сумської міської Ради чекаємо, що 25 січня 2017 р. на сесії Сумської міської ради буде прийнято зниження ставок єдиного податку для підприємців, що працюють на другій групі єдиного податку вдвічі!

 

А тепер інформація  щодо звітності  для підприємців.

   Підприємці, які в 2016 році перебували на загальній системі оподаткування, мають подати до 9 лютого 2017р.  Декларацію про доходи за новою формою. Навіть якщо вони перебувають на цій системі не повний рік (або не вели діяльність, чи зареєструвалися ФОП і не одразу перейшли на спрощену систему) – Декларацію слід подавати усім (!) підприємцям-загальносистемникам.  І ще одна суттєва зміна для тих, хто перебуває на загальній системі. Тепер загальносистемними повинні  сплачувати внески ЄСВ не менш 704 грн. навіть за умови відсутності доходів!

Підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування подають  податкову декларацію до 28  лютого.  Нагадаємо, що за наслідками 2016 року геть усі підприємці (незалежно від системи оподаткування) зобов’язані подати звітність з ЄСВ. Граничний термін подання звітності за 2016 рік – до 10 лютого 2017 року, тобто останній день подання – 9 лютого 2017 року.   

 

Про  МОРАТОРІЙ на перевірки: У 2017 році мораторій не поширюється на перевірки юр.осіб та ФОП  13 держорганами. Сюди входять такі служби, які мають право перевіряти підприємців:

  -Держпродспоживслужба. (нова служба замість санстанції);

  -  ДФС та її територіальними органами ( податкова);

  - Держпраці та її територіальними органами (служба, яка проводить перевірки   оформлення найманих працівників.)

 

З 1 січня 2017 року надано право місцевим органам влади проводи будь які перевірки господарської діяльності СПД у числі й комплексні (декількома перевіряючими органами). Тому  застерігаємо: шановні підприємці,  не  розраховуйте  на Мораторій, а ведіть свою підприємницьку діяльність у відповідності  з законодавством України, щоб не мати додаткових неприємностей.                                                                                                                          

  Останнім часом зявилось багато випадків коли до підприємців приходять псевдо перевіряючі, тому  підприємець повинен знати свої права під час проведення перевірок:  кожен підприємець має вести Журнал перевірок, без запису в якому перевіряючі не мають права почати перевірку. Якщо  підприємець отримав повідомлення про проведення документальної перевірки, він повинен знати  які документи потрібно  надати для такої перевірки.

 

 Отримати більш детальну інформацію про перевірки та підготовку до перевірок Ви можете в офісі Спілки.

 

 

Головна новина - це  збільшення контролю держави  за  оформленням найманих працівників.

1 січня 2017 року набув чинності Закон № 1774-VIII, яким передбачена легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці, шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладання штрафів за його порушення.

З огляду на це, Держпраці розробила проект постанови КМУ "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

 

  За неоформленого працівника, який  працює нелегально   передбачені величезні  штрафи!        

За нелегального працівника, якого виявлять  при перевірці  штраф складе  30 мінімальних зарплат – 96 000 гривен.  

 

За недопуск  інспектора Управління праці до перевірки  оформлення працівників штраф 320 тис.грн.

ПОРУШЕННЯМ Є оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час,  виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

Мінімальний штраф  3200 грн за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

  Про порушення  роботодавцем  правил  оформлення найманих працівників та  нарахування зарплати   Пенсійний фонд буде надавати Держпраці та Державній фіскальній службі інформацію, яка включатиме наступні дані:

   - про застрахованих осіб, які працюють за сумісництвом у 5-ти й більше страхувальників;

   -  про застрахованих осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими             договорами в одного страхувальника більше року;

   -  про страхувальників, які переводять працівників на « неповний робочий час».

    - про страхувальників, які нараховують зарплату нижче законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (у 2017 році це 3200 грн - ред.);

    -  про страхувальників, у яких у звітному місяці відображено початок трудових відносин із працівником, але які не подали повідомлення про прийняття працівника на роботу;

     -  про страхувальників, які у звітному місяці надали відомості про застрахованих осіб, які перебували у відпустці та яким нарахування зарплати не здійснювалось;

     -  про страхувальників, у яких у звітному місяці відбулося зменшення штатної чисельності працівників порівняно з попереднім звітним місяцем.

 

В офісі Спілки підприємців на Центральному ринку Ви можете отримати  консультації щодо правил  ведення документації по найманим працівникам  згідно вимог Кодексу Законів про працю України:

 

Ми допоможемо Вам правильно скласти  трудовий договір  та повідомлення до ДПІ про прийняття працівника а також відомість нарахування зарплати, відомість виплати зарплати, табель використання робочого часу, , накази про надання відпустки, графік відпусток, заяви на відпустку, накази про прийняття на роботу , накази про звільнення та інше.

Ми надаємо консультації,  проводимо  повне обслуговування підприємців з найманими працівниками з повним пакетом документів, проводимо оформлення лікарняних та декретних виплат, реєстрацію книг обліку доходів, супроводжуємо підготовку до перевірок.

 

Звертайтесь за телефонами :  099 548 61 31, 066 248 21 84, 066 585 62 20

 

Скачать Информ лист №1 2017

 

 

Категорія: Новини | Переглядів: 229 | Додав: ZDA | Теги: податки, ЕСВ, Збори, Информ лист №1 2017 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]